O produktach kwasowych
Najwyższa pora, żebyśmy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, jakie pokarmy przyjmujemy. Sytuacja wydaje się stosunkowo prosta, ale w żadnym wypadku nie można mówić o czymś, co jest klarowne. Tylko pozornie wiemy, na co się decydujemy.
Widać już przy składnikach
Można to zauważyć już wtedy, kiedy spojrzy się na składniki. Wszystkie składniki w teorii powinny być dostępne, ale czy ludzie o tym myślą? Wydaje się, że po prostu chodzi o poszukiwanie tego, co akurat znajduje się w obszarze zainteresowania.
To też pokazuje, że ludzie raczej koncentrują się jedynie na teraźniejszości. Koncentracja na teraźniejszości jest zrozumiała, aczkolwiek czasem też pamiętać o przyszłości. Wystarczy pomyśleć sobie choćby o szkodzeniu zdrowiu. Dany produkt może być smaczny, ale jednocześnie bardzo szkodliwy. To nie jest może temat, o którym rozmawia się często, ale mowa o czymś niebywale istotnym. Zresztą skoncentrujemy się teraz na produktach kwasowych.
Jakie produkty kwasowe spożywamy?
Można odnieść wrażenie, że określenie produktów kwasowych to zadanie, które dla wielu osób sprawia spory problem. Dość powiedzieć, że produkty kwasowe można podzielić na silnie zakwaszające i lekko zakwaszające.
Silnie zakwaszające produkty to m.in. mięso, kiełbasa, ryby, jajka czy słodycze. Produkty lekko zakwaszające to m.in. orzechy, twaróg czy propozycje z pełnej mąki. Warto też mieć świadomość tego, że smak nie ma za wiele wspólnego z efektem, jaki wywoływany jest w organizmie. Świetnym przykładem kwaśna cytryna, czyli produkt silnie zasadowy.
Czy mój organizm jest zakwaszony?
Być może wiele osób zastanawia się teraz nad zakwaszeniem własnego organizmu. Jeżeli pojawiają się jakieś obawy w tym zakresie, nie pozostaje nic innego jak postawienie na profesjonalne wsparcie. Przez takie wsparcie rozumie się badania pH moczu za pomocą papierków lakmusowych.
Oczywiście można też rozmawiać o wykonywaniu internetowych testów, ale czy koncentrowanie się na tym ma sens? Wydaje się, że jedynie można rozmawiać o jakiejś wskazówce.