Domy na eksport – jak to działa?

Domy murowane są budowane tam, gdzie docelowo mają stanąć, czyli na działce inwestora. Tymczasem obiekty, które powstają z zupełnie innych materiałów – z tzw. prefabrykatów – tworzone są najpierw w fabryce. Dopiero później trafiają na plac budowy.

Domy na eksport to temat, który wzbudza coraz większe zainteresowanie. Szczególnie, że obiekty w technologii prefabrykowanej świetnie się do tego nadają. Mogą być tworzone w Polsce i właśnie w naszym kraju zostać postawione, ale równie dobrze mogą trafić za granicę. Czytaj dalej i poznaj jeszcze więcej interesujących szczegółów!

Domy na eksport – jak to się odbywa?

Domy na eksport tworzone są w fabryce w Siemianowicach Śląskich. To właśnie tam (w zaawansowanym technologicznie parku maszynowym) – na podstawie wybranego wcześniej projektu – budowane są najważniejsze części konstrukcyjne, z których powstaje szkielet obiektu. Są to m.in. stropy oraz ściany (zarówno wewnętrzne i zewnętrzne).

Po ich wykonaniu wszystkie elementy są przygotowywane od transportu, ładowane na ciężarówki i przewożone na plac budowy. Tam są przytwierdzane do wylanej wcześniej płyty fundamentowej oraz zespajane w trwałą, stabilną bryłę. Później trzeba zadbać o niezbędne instalacje i… stan deweloperski gotowy.

Dlaczego warto zainwestować w domy na eksport?

To inwestycja, na którą decydują się zarówno Polacy (nie tylko z Górnego Śląska, ale też z innych regionów naszego kraju), jak i mieszkańcy innych państw. Nic dziwnego. W końcu tego typu obiekty są przygotowywane na wymiar (co do milimetra), dokładnie zabezpieczane i dostarczane tam, gdzie klient sobie tylko wymarzy.

Domy prefabrykowane są odporne na ekstremalne zjawiska atmosferyczne – przechodzą nawet rygorystyczne testy wpływu trzęsień ziemi na tego rodzaju budynki. Są też komfortowe, funkcjonalne i wytrzymałe, a na dodatek energooszczędne i ekologiczne.

Do budowy domów prefabrykowanych wykorzystuje się wyłącznie certyfikowane drewno, pochodzące ze sprawdzonych, niemieckich fabryk. Jest ono dokładnie przygotowywane pod realizację takich zadań, a następnie importowane do fabryki WOLF Haus w Polsce. Dzięki temu cała bryła budynku jest solidna, trwała i może służyć domownikom przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Specyficzny mikroklimat, który tworzy się zaś w drewnianym obiekcie, sprzyja zdrowiu, co szczególnie doceniają przede wszystkim alergicy.

Firma WOLF Haus z powodzeniem działa na arenie międzynarodowej już od ponad 50 lat. Każdego roku w jej parku maszynowym produkowanych jest około 200 domów – niektóre trafiają za granicę, inne są montowane w Polsce. Jeśli chcesz poznać znacznie więcej szczegółów na ten temat, zajrzyj na stronę https://wolfhaus.pl/domy-na-eksport/.