Budowa domu szkieletowego – zalety
Kiedy chcemy zbudować dom, to obecnie pojawia się sporo opcji, jeśli idzie o wybór konkretnej technologii. Mamy do wyboru oczywiście klasyczną technologię ceramiczną, nazywaną również murowaną oraz technologie prefabrykowane, czyli domy drewniane i różnej konstrukcji domy szkieletowe.
Dlaczego warto rozważyć budowę domu prefabrykowanego?
Kiedy zastanawiamy się nad wyborem domu, to patrzymy na wiele jego aspektów. Często można usłyszeć takie rady, że nie powinno się zwracać uwagi na wygląd domu, ale nie jest to dobre podejście. Podobnie jak wybór auta, jest podyktowany pewnymi względami estetycznymi, tak powinno być również z wyborem projektu domu.
Ostatecznie, kiedy jeździmy autem, to zależy nam na jego cechach czysto mechanicznych, ale chcemy też jeździć autem, które nam się po prostu podoba. Podobnie jest z domem. Domy prefabrykowane mają pod tym kątem naprawdę wiele do zaoferowania. Wystarczy zobaczyć przykładową stronę https://www.multicomfort.pl/, aby się o tym przekonać. Do innych ważnych zalet zaliczymy możliwość budowania domu w standardzie domu pasywnego, szybki czas realizacji i wysoką jakość takich konstrukcji.
Ile trwa budowa domu prefabrykowanego?
Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, ile trwa budowa domu prefabrykowanego, niemniej czas realizacji jest zawsze dużo mniejszy niż budowy domu z cegieł czy innego materiału ceramicznego. Różnica jest duża i wynosi od pół roku do co najmniej roku. Dom w technologii ceramicznej powstaje w minimum rok i bardzo jest trudno ten termin skrócić. Dom prefabrykowany w stanie surowym może powstać w tydzień, nie licząc czasu powstawania płyty fundamentowej.
Czas powstania inwestycji jest bardzo istotny dla inwestora. Im szybciej zbudujemy dom, tym szybciej w nim zamieszkamy, lub go sprzedamy. Nie musimy płacić wówczas robotnikom i jednocześnie komuś za wynajem mieszkania. Czas budowy zależy głównie od stopnia prefabrykacji elementów domu oraz od jego rozmiarów.