Dom dla singla – jaki będzie najlepszy?

Coraz większa popularność pracy zdalnej i zarazem chęć częstego obcowania z naturą to doskonałe powody do tego, by zamieszkać we własnym domu, bez hałasujących sąsiadów za ścianą oraz z widokiem na prywatny ogród. I chociaż decyzję o postawieniu budynku mieszkalnego podejmuje wiele rodzin, to nic nie stoi na przeszkodzie, by taki krok zrobił również… singiel czy singielka.

Jeśli zastanawiasz się nad budową małego domu albo po prostu chcesz rozważyć różne możliwości w tym zakresie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej!

Dom dla singla z prefabrykatów – krótki opis

W przypadku niewielkich budynków mieszkalnych – na przykład tych, które są stawiane dla wspomnianych singli – doskonałym rozwiązaniem jest tzw. prefabrykacja. To nowoczesna technologia budowy, której realizację możemy podzielić na dwie kluczowe części.

Ta pierwsza odbywa się w hali, na specjalnie do tego przystosowanej linii produkcyjnej. Maszyny naszpikowane specjalistycznym oprogramowaniem tworzą z drewnianych beli szkielet całej konstrukcji – osobno więźbę dachową, ściany, stropy itd. Dopiero po zakończeniu tego etapu roboty przenoszą się na działkę. Tam wszystko jest montowane w jedną całość, a następnie wykańczane (zarówno pod kątem estetycznym, jak i wyposażenia obiektu w różne instalacje czy innego typu rozwiązania).

W ten sposób powstaje dom z prefabrykatów, który jest bezpieczny, komfortowy, energooszczędny, łatwo go utrzymać w czystości, a na dodatek zapewnia prywatność i dostęp do zieleni oraz świeżego powietrza w swoim ogrodzie. Nic więc dziwnego, że single coraz częściej biorą pod uwagę realizację właśnie tego typu inwestycji. Jeśli chcesz poznać znacznie więcej związanych z tym szczegółów, to koniecznie zajrzyj na stronę https://wolfhaus.pl/dom-dla-singla/.

Jaki dom dla singla będzie najlepszy?

Jeśli chodzi o metraż, to powierzchnia użytkowa domów dla singli ma zwykle od około 80 do 100 metrów kwadratowych. Może to być budynek zarówno parterowy, jak i piętrowy. Wbrew pozorom da się w nim zlokalizować kilka różnych pomieszczeń – na przykład dwie łazienki, kuchnię, salon i 3-4 pokoje. Popularne ostatnio duże przeszklenia zapewniają zaś naturalne oświetlenie oraz sprawiają, że obiekt wydaje się być jeszcze bardziej przestronny.

Trzeba przyznać, że niewątpliwą zaletą budynków z prefabrykatów jest to, że da się je skroić na miarę. W przypadku propozycji dla singli, gotowych projektów, umożliwiających szybkie rozpoczęcie budowy, jest całkiem sporo. Każdy z nich da się oczywiście także przystosować do potrzeb przyszłego użytkownika domu. Wszystko po to, żeby taki obiekt był w pełni funkcjonalny i zarazem przytulny.